Lenistwo to jeden z demonów, który może dręczyć dorosłego człowieka. Istnieją różne rodzaje lenistwa i konkretne sposoby na pokonanie każdego z nich.

1. Zamęt – lenistwo typu „nie wiem co robić”

Często doświadczasz strachu, przed zrobieniem pierwszego kroku. Chcesz uzyskać efekt końcowy i czujesz się przerażony tym czego musisz dokonać aby go osiągnąć. Perfekcjoniści zazwyczaj bardzo cierpią z tego powodu. Rozwiązaniem, aby go pokonać jest po prostu zacząć. Po drodze dojdziesz do wniosku, że to nie było wcale takie trudne…

2. Neurotyczność – uczucie „po prostu nie mogę”

Neurotyczność jest cechą usposabiającą do doświadczania negatywnych skutków. Obejmuje gniew, niepokój, drażliwość, niestabilność emocjonalną i depresję. Aby to przezwyciężyć, pomyśl o czasie, kiedy zacząłeś coś nowego. Przypomnij i wykorzystaj tę energię, aby zacząć działać.

3. Mieszany sposób myślenia – uczucie „boję się, że wyjdę na głupka”

To strach przed popełnieniem błędów, a przede wszystkim strach przed rozwojem. Ogólnie rzecz biorąc, rozpoczęcie czegoś nie jest łatwe. Chodzi więc o zrozumienie, że można się rozwijać i czerpać z tego korzyści w przyszłości; stąd rozwijanie myślenia o ciągłym rozwoju jest w tym wypadku kluczem.

4. Letarg – „Jestem zmęczony i nie mam energii”

Wiedz, że możesz zmienić swój nastrój i zwiększyć poczucie szczęścia, skupiając się na tym, co przynosi Ci radość. Stosuj mantrę „jeszcze tylko jeden krok”. Ty, Twój umysł i Twoje ciało produkujecie całą energię, która jest potrzebna. Skup się na tym aby nie sabotować samego siebie.

5. Apatia – wstręt i ciężkość „nic mnie nie obchodzi”

Przekłada się to na bycie przytłoczonym i myślenie, że nie możesz nic zrobić z tym, jak się czujesz. Poszukaj swojej życiowej misji i pasji, aby przynieść sobie więcej szczęścia i radości na co dzień. Zacznij wsłuchiwać się w swoje wnętrze. Dowiesz się, na czym naprawdę Ci zależy. Popracuj nad tym.

6. Żal – „Jestem za stary, żeby zacząć. Jest już za późno”

Jednym z błędów, które popełniamy w życiu jest zakładanie, że jesteśmy już na coś za starzy. Nigdy nie jest za późno, jeśli jesteś gotów spróbować teraz; jutro będziesz żałował, że nie zacząłeś wcześniej.

7. Tożsamość – „Jestem tylko leniwą osobą”

Słowa zawsze mają moc. Tylko uważaj, jak ich używasz. Istnieje coś, co nazywa się autoafirmacją – gdy raz pomyślisz, że jesteś leniwy, wszystko wokół ciebie dzieje się tak, by to potwierdzić. Powiedz, że jesteś zmęczony, twój umysł znajdzie powody, aby potwierdzić to uprzedzenie. Bądź więc ostrożny w sposobie, w jaki do siebie mówisz.

Aby czerpać z życia jak najwięcej, musisz być ze sobą szczery. Sprawdzaj regularnie, jak się czujesz. Możesz rozpocząć program medytacyjny i zyskać jasność umysłu oraz wgląd w to, co naprawdę kieruje tobą na co dzień.

Źródła pomocne podczas tworzenia recenzji

źródło 1

źródło 2

źródło 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj